Tak ste nám to pekne dobabrali, pán premiér!

Autor: Marián Gajdoš | 11.4.2014 o 9:50 | (upravené 14.4.2014 o 9:44) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  191x

V Dunaji už pretieklo veľa vody od prezidentských volieb a ja, ako osoba, ako občan tohto demokratického a plne fungujúceho kúska raja na zemeguli, stále nie som s tým všetkým akosi úplne vysporiadaný.

Počet kandidátov, respektíve záujemcov o hlavu štátu bol úctyhodný. Od vedcov cez politikov, od zbohatlíkov až po úplne neznáme tváre, od národnostne orientovaných až po občianskych.

Bol aj taký kandidát, ktorý keď bol v minulosti pri kormidle slovenskej politiky, tak urobil všetko preto, aby Slovensko samostatné nebolo, napriek jeho laxným predstavám o vlastnej hviezdičke. Paradoxne teraz chcel byť prezidentom tohto nechceného štátneho útvaru (To by bol dôchodoček!)...

Bol to naozaj dobrý výber kandidátov! Tešil som sa a mal som pocit, že prvýkrát v histórii samostatného Slovenska pôjdem voliť to, čo naozaj chcem, ako to cítim a hlavne konečne v súlade so svojim svedomím.

Tento slastný pocit sa okamžite vyparil ako gáfor, keď aj pán premiér ohlásil svoju kandidatúru.

Poviem pravdu – pochytila ma panika, že to ten usilovný chlapec má všetko tak preskúmané a zabezpečené, že vyhrá v prvom kole iba tak, medzi rečou (veď som aj prehral bedňu šampanského, ktorú mimochodom rád zaplatím).

Kde sa vzala, tu sa vzala nenápadná myšlienočka neslávne preslávenej tzv. opozície, že vlastne kandidát prezidentské voľby v prvom kole ani nemôže vyhrať. Vraj je to tak podľa našej ústavy.

Hneď sa však našli takí, ktorí vedeli z toho istého dokumentu vyčítať úplný a pravý opak, teda, že vyhrať môže.

Ako skončil tento spor našich ústavných expertov? Neviem. Viem však s istotou povedať, že voľby neskončili v prvom kole a tak celý problém sa posunul a odsúva na neurčito - do zabudnutia. Otvára sa síce ústava pre nejaké drobné problémy s justíciou, ale urobiť poriadok aj v tomto naraz s hentým, asi momentálne netreba. Bude to celkom dobrá téma pri ďalších prezidentských voľbách...

Nuž volil som podľa svedomia a svojho biedneho vedomia. Ale len v prvom kole! Nebyť vážneho prehovárania kamarátov, tak by som v druhom kole ani voliť nebol, veď opäť som nemal koho...

Úloha dňa: Zase voliť menšie zlo! A mne sa už voliť menšie zlo odnechcelo!

Výsledok? Vyše 22000 neplatných hlasov. To hovorí samo za seba!

A za toto všetko Vám, pán premiér, veľmi pekne ďakujem. Takto ste to jednoznačne dobabrali Vy.

Prezidentom tu v tejto peknej krajine mohol byť niekto úplne iný, my by sme neboli museli opätovne voliť menšie zlo a Vy by ste si boli mohli ušetriť debakel a fúru peňazí.

Nevadí, obetný baránok sa už našiel a život ide ďalej... Podľa môjho názoru ten obetný baránok je nesprávny. Kampaň ste mali, pán premiér, vynikajúcu a plagáty po Slovensku boli asi tak desaťkrát lepšie, ako fotky Radoslava Procházku.

Nápad to bol zlý, pán predseda! Rovnako zlý, ako malo SDKU, keď nominovalo pani Vášáryovú a úplne rovnako zlý, ako keď KDH si myslelo, že zamúti vodu pánom Hrušovským.

Paradoxne nikto z nich doteraz neprišiel na pravú príčinu prehry. Nuž čo, moc opája a častokrát z veľkých výšok už nie je dobre vidieť na rodnú zem.

Vo Vašom prípade by to však mohlo byť trochu inak, ak by sa tie reči, ktoré sa šíria medzi drobným a pospolitým ľudom zakladali na pravde: Vraj ste potrebovali odísť z politiky so cťou, nakoľko Vás už až príliš držia pod krkom isté finančné kruhy...

Potom by to všetko začalo dávať aspoň trochu zmysel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?