Je to potvrdené! Selektívny jed pôsobiaci len na sudcov je skutočne na svete! Náhodný objav nám závidia vo viacerých okolitých štátoch.

Autor: Marián Gajdoš | 17.5.2014 o 0:53 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  887x

Prof. Ing. Simona Draselná, PhD, členka výberu korešpodenčných lístkov a dlhoročný spolupracovník našej Chemičky nám potvrdila, že tento plyn bol otestovaný na početných vzorkách obyvateľstva našej krajiny a očakávania náhodného objavu sa naozaj potvrdili. Výsledky sú sľubnejšie, ako sa vo všeobecnosti očakávalo. Plyn dokonale, bezbolestne a bez vedľajších účinkov usmrcuje len sudcov. Ostatné povolania ostávajú nedotknuté. Je nutné však priznať, ako hovorí prof. Draselná, že aj niektorí advokáti, respektíve právnici, ktorí majú sklony k tomuto povolaniu, môžu pociťovať nevoľnosť alebo aj bolesti hlavy...

Čo sa vlastne stalo?

Včera vo večerných hodinách sme zaznamenali hromadnú smrť štyroch sudcov okresného súdu a zároveň naraz aj dvoch sudcov krajského súdu. Všetci boli na jednom mieste a ich telá sa našli bez známok života, ale aj bez známok zavinenia smrti inou osobou. Obyvatelia z blízkeho okolia potvrdili, že vo vzduchu sa smerom od Chemičky niesla veľmi príjemná vôňa konvaliniek. Vôňa vraj bola oveľa intenzívnejšia, ako obyčajne.

Je zaujímavé, že na túto vôňu si mnohí spomínajú aj v čase pred dvomi rokmi, keď sa v tejto obci našli traja mŕtvi sudcovia. Ich smrť sa však spájala s inými kauzami a na Chemičku vtedy nikto ani nepomyslel...

 

V našej Chemičke sa peptidicko - melancholické látky vyrábajú už od päťdesiatych rokov minulého storočia, hovorí riaditeľ miestnych chemických závodov Juraj Céznatý, ktoré už desiatky rokov stoja na okraji našej obce. Látky, ale hlavne plyny, ktoré vznikajú, ako vedľajší produkt, si doteraz nikto nevšímal. V predošlých pokojných a normálne fungujúcich časoch fabrika právnika ani nepotrebovala a na malom robotníckom sídlisku, vedľa továrne, tiež žiadny sudca nikdy nebýval.

Časy sa však zmenili. Sídlisko sa rozrástlo, lebo zo strediskovej obce si ľudia u nás ľahšie a lacnejšie kúpili pozemok a bývanie je tu príjemné, prostredie pekné, teda až na tú Chemičku... No, prisťahovalci, aj keď vedeli, že tu naša továreň stojí cca 80 rokov, už začali s petíciou na jej odstránenie...

S novým obyvateľstvom prišli aj nové, doteraz nevídané povolania. Podľa mojich informácií, pokračuje riaditeľ Céznatý, len sudcov sa sem nasťahovalo v priebehu pár rokov asi dvadsať.

Dnes ich je tu teda o deväť menej, ale pevne verím, že sa ich rady doplnia!

Viete, naša Chemička sa po revolúcii musela, tak ako aj iné továrne, prispôsobiť novým požiadavkám a tak od roku 2001 spĺňame všetky potrebné a predpísané normy včítane EU, EHS, USA, Agenta 007 a mnohých ďalších. Z tohto dôvodu všetky vedľajšie produkty, v tomto prípade plyny, sa odsávajú a likvidujú zložitou bublavo -  fučavou metódou. Je to jednoducho súčasťou našej technológie. Dovoľte mi ešte podotknúť, že absolútnu zodpovednosť za dodržanie technologického postupu nesie vždy smenový majster.

So smenovým majstrom sa nám žiaľ nepodarilo skontaktovať. Porozprávali sme sa teda s jeho právnym zástupcom, advokátom, pánom Dr. Šmykľavým, ktorý je verejnosti známy z nedávno medializovaného prípadu, v ktorom obhajoval šoféra osobného auta, ktoré zrazilo na priechode sudcu najvyššieho súdu, pána Dr. Barika.

Verejnosti len pripomenieme, že obhajoba bola úspešná, nakoľko advokát Šmykľavý pred súdom dokázal, že sa nejednalo o nepozornosť vodiča, ale vodič len v stanovenom termíne nestihol presunúť nohu z pedálu – plyn, na pedál – brzda. Z tohto jasne vyplýva, že sa jedná o procesnú chybu a s tým majú naši sudcovia bohaté skúsenosti. Veď aj toť nedávno, sudca Barik, na základe nestihnutia termínu, prepustil na slobodu dvojnásobného úkladného vraha, čo sudca Barik nakoniec aj úklonom hlavy verejne priznal.

Súd odsúdil vodiča tak, že ho odovzdal na disciplinárne pokarhanie. Vzhľadom na to, že sa nejednalo o vodiča z povolania, disciplinárne konanie vykoná jeho manželka. Chudáčisko plakal a prosil ctený súd, aby ho radšej zavrel, ako dal do spárov manželky, no naše súdy sú nekompromisné. To všetci vieme!

Dnešný prípad je iný, hovorí Dr. Šmykľavý. Smenový majster je plne zodpovedný za dodržanie celého technologického procesu výroby. Do tohto nesporne aj patrí eliminácia vedľajších produktov. Niet sa kde vyhovoriť.

Pokiaľ budeme trvať na tom, že sa jedná výhradne o technologický postup, potom musím kapitulovať a uhrať prípad tak, aby náš človek nedostal 25 rokov, ale len spodnú hranicu 12.

Na druhej strane technologický postup je vlastne proces a do procesu ľahko vbehne nejaká tá chybička, to musí uznať každý.  V tom prípade to už, ale nie je technologická chyba, ale chyba procesná, prosím.

Toto súd musí uznať! Veď koľkokrát súdy na základe procesných chýb poprepúšťali rôznych vrahov a nebezpečných zločincov, ktorí okamžite začali ohrozovať bezpečnosť mnohých občanov. V tomto prípade sa jedná len o ohrozenie zopár sudcov, čo je neporovnateľne menší spoločenský problém.

Začínam mať istotu, že verejnosť bude na mojej strane. Proces uhráme a smenový majster bude musieť byť podrobený disciplinárnemu konaniu.

Žiaľ, tu už moje kompetencie končia a som presvedčený, že za túto banálnu procesnú chybičku majster príde najmenej o dva mesačné platy.

V každom prípade toto je cesta, akou sa treba vydať a konečne zrovnoprávniť občana so sudcom.

Toľko Dr. Šmykľavý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?